«Ауғаныстан: естелік пен ауырпашылық»

Қазақстанда 15 ақпан- Ауғаныстаннан Совет әскерлерінің шектеулі қоғамын шығару күні болып табылған. Бұл осы мемлекеттегі соғыс ардагерлерінің мерекесі және қайтыс болған жауынгер-интернационалистерді еске алу мен қайғыру күні.

Ағымдағы жылдың 13 ақпанында Қостанай Гуманитарлық колледжі кітапханасында Ауғаныстанның соғыс ардагері, демалыстағы подполковник Анатолий Николаевич Харченкомен Ауғаныстаннан Совет әскерлерінің шектеулі қоғамын шығарудың 35 жылдығына орай кездесу болды. Кездесу мүшелері біздің колледждің 1-курс білім алушылары және «Жас Сарбаз-Тайфун» ӘОК мүшелері.

Кездесу қызу талқылау барысында өтті, білім алушылар ардагерлерді қызыға тыңдады. Анатолий Николаевич әскерді Ауғаныстанға кіргізу себептерін түсіндірді, танк взводының және ротаның командирі ретінде, бірінші соғыстағы өзінің эмоционалды жағдайын, душмандармен жарияланбаған соғыстан Совет солдаттарының, соның ішінде Қазақстандық жауынгерлердің батырлығы жөнінде мәлімдеді, балаларды өз отандары үшін әскери дайындықпен айналысуға шақырды. Қатігез Ауған соғысы терең ізін қалдырды, көптеген жас жігіттердің өмірін құртты. Білім алушылар соғыста қайтқандарға көңіл білдірді.

Кездесу соңында «Жас Сарбаз-Тайфун» ӘОК курсанты Ак-74 автоматын шашып- жинауды көрсетті, ал білім алушылар гитараның сүйемелдеуімен ән орындады, барлық ардагерлерге денсаулық пен көтеріңкі көңіл-күй тіледі!

Осы күні «Жас Сарбаз-Тайфун» ӘОК командасы «Жас Сарбаз» қозғалысының жаңа құрамының Қостанай қ. №18 мектебіндегі іс-шараларына қатысты.

16 ақпанда «Кітапхана ісі» мамандығы бойынша 3БД -2 тобының қыздары «Ауғаныстан: естелік пен ауырпашылық» тақырыбында Ауғаныстандағы әскери қозғалыстар мүшелері Владимир Васильевич Абританов пен Эдуардом Владимирович Литвиновпен пікіралмасы алаңы форматында кездесу ұйымдастырды. Білім алушылар сұрақтар қойын, соғыс ардагерлерін қызыға тыңдады. Ауғаныстанда қайтыс болған Қостанай облысы азаматтары жөніндеге естелік кітапқа ерекше қызығушылық танытты.